Puslapį remia

LAS partneriai

Poezijos parkas, Marijampolė. Meno kūrėjų organizacijų asociacijos apdovanojimas 2012. L&G projektai. Arch. G.Vieversys, A.Byčenkovas, T.Eidukevičius; kartu su R.Marcinkevičiene, A.Marcinkevičiumi
Rekreacinis kompleksas “Svencelė”. 1/5 METRO. “Andrė Baldi” ir “Aketuri architektai”, arch. A. Baldišiūtė, M. Rekevičienė, I. Uogintas, L. Rekevičius, A. Neniškis
Individualus namas Braškių gatvėje, Kaune. 1/5 METRO. “G.Natkevičius ir partneriai”, arch. G. Natkevičius, M. Mickevičius
Mokykla Balsiuose, Vilniuje. 1/5 METRO. “a.s.a. Sigito Kuncevičiaus projektavimo firma”, arch. S. Kuncevičius, M. Dagys, L. Kuncevičienė, Ž. Gudelis, V. Jurgaitienė, A. Kuncevičiūtė
Vilniaus universiteto biblioteka (MKIC). 1/5 METRO. “Paleko ARCH studija”, arch. R.Palekas, B.Puzonas, A.Palekienė, P.Išora, M.Šiupšinskas, M.Zemlickaitė, L.Sužiedelytė, A..Barzda, J.Garšvaitė, V.Bavarskis
<p>
<b>Zaraso ežero apžvalgos ratas Zarasuose</b>. Tarptautinio konkurso "Europos viešoji erdvė 2012" finalininkas. 1/5 METRO. Arch. Š.Kiaunės studija<br />
</p>

Arches: Linea - Biuras, parduotuvė, ekspozicijų salonas (0)

 
Pavadinimas: Linea - Biuras, parduotuvė, ekspozicijų salonas / Linea show room
Adresas: Lietuva, Vilnius, Kęstučio g. 53
Studija: arches
Autoriai: E. Neniškis, A. Liola,  R. Liola, E. Geštautaitė, M. Vroblevičius
Konstruktorius: A. Stumbras, T. Žvinys
Data (projektavimo / realizacijos): 2013 / 2015
Užsakovas: UAB „Linea“
Fotografas: L. Garbačiauskas, N. Tukaj
 
LINEA – išskirtinės kokybės interjero ir apdailos medžiagų salonas  ir biuras Vilniuje. 
Pastatas suprojektuotas šalia Vilniaus centro esančiame istoriniame Žvėryno rajone. Tai saugoma istorinė smulkaus sodybinio užstatymo miesto teritorija su daug žalumos. Būtent tai ir tapo pagrindiniu išūkiu. Išpildyti griežtus teritorijos urbanistinius ir architektūrinius – paminklosauginius reikalavimus ir tuo pačiu metu sukurti šiuolaikišką, įsimenatį ir atvirą visiems objektą, kviečiantį užeiti.
Pastato struktūra atliepia aplinkiniam smulkiam užstatymo mąsteliui. Tūris suskaidytas į du smulkesnius tūrius. Jie tarpusavyje susikerta ir prasislenka vienas kito atžvilgiu.  Vos jaučiamas tūrių nereguliarumas vienas kito atžvilgiu ne tik atliepia sklypo formai, bet ir  kuria judesio bei natūralumo pojūtį. Mat aplink taip pat daug – chaotiškų, nereguliarių senųjų medinių  ir mūrinių statinių. Tūrinė kompozicija siauraisiais fasadais orientuojama į pagrindinę rajono gatvę. Siekiant integracijos į smulkų urbanistinį užstatymą tūris ne tik skaidomas, bet ir savo siluetu interpretuoja dvišlaičių sodybinių namų tipologiją. 
Pastato idėją inspiravo urbanistinė terpė bei įmonės pavadinimas ( Linea – (lot.) viena iš reikšmių – „linija“ ). Iš smulkaus, kintančio, užstatymo charakterio plėtojasi  -  tūrinė pastato kompozicija, o  kompanijos pavadinimas bei veikla inspiravo pastato raišką bei medžiagiškumą. Pastato fasadų ir stogo apdailai naudojamos keramikinės plokštės, aklinos  - juostomis suskaidytos plokštės bei pavienės tūrinės keramikinės juostos – linijos, priešais stiklo vitrinas sukuria grakštumo, lengvumo ir atvirumo pojūtį. Kintanti aklinų paviršių grafika, persipindama su kintančio žingsnio pavienėmis keramikinėmis juostomis kuria dinamišką linijų grafiką. Norėjosi pasiekti vientisumo pojūtį. Todėl pasirinktos keraminės sienų apdailos  nepertraukiamai dengia ir stogo šlaitus, o  plastiška stogo kraigo detalė pabrėžia tą tęstinumą ir tūrių vientisumo idėją.
Pastatas kompaktiškas - trijų aukštų. Pirmas ir antras aukštai - salono ekspozicijų erdvės. Trečias, pastoginis aukštas – biuro erdvė. Instaliuotas keltuvas – liftas,  užtikrina žmonių su negalia patekimą į prekybines erdves antrąjame aukšte.
Fasadų ir stogų apdaila –  naudojamos  MOEDING keraminės plokštės ir  keraminiai stačiakampiai pavieniai elementai - bagetės. Be estetinės funkcijos, jos kaip horizontalios žaliuzi apsaugo patalpas nuo perkaitimo. O nuo jų krintanti šešėlių grafika tampa neatsiejama interjero dalimi.  Fasadinei sistemai buvo panaudotos ne tik standartinės, bet ir  individualiai sukurtos detalės.

 
 
 
 
 
 
 
 

Kviečiame visus Lietuvos architektus teikti darbus rubrikai “SUKURTA LIETUVOJE”!

Skyriuje “Sukurta Lietuvoje” pristatomi: gyvenamieji individualūs namai, daugiabučiai, visuomeniniai pastatai, komerciniai pastatai, administraciniai pastatai, pramoniniai pastatai, multifunkciniai kompleksai, viešosios erdvės, urbanistinės koncepcijos.

• Realizacijos 
• Projektai
: užsakyti projektai, konkursiniai darbai, idėjiniai projektai (neturintys realaus užsakovo), studentiški projektai (baigiamieji darbai)

Projekto sukūrimo / realizacijos metai – ne ankstesni kaip 2014.

PROJEKTŲ PATEIKIMAS IR VIEŠINIMAS

Projektas gali būti pateikiamas daugiausia 2 kartus: pirmą kartą kaip projektas, antrą kartą – kaip realizacija. Jei realizacija baigta iki 2010 m., tas pats objektas gali būti pristatomas tik kaip realizacija. Tas pats projektas negali būti pristatomas kelis kartus nuo skirtingų bendraautorių.

Teikiama medžiaga:
• Anketa
• 3-4 iliustracijos: vizualizacijos, maketo nuotraukos, nuotraukos – formatas .jpg (brėžiniai gali būti .pdf formato), rezoliucija min. 200, plotis – min. 600 pikselių (aukštis nesvarbu). Prašome nurodyti pagrindinę iliustraciją (failą pavadinkite „pagrindine“)
• 3-4 brėžiniai (genplanas, pjūvis, planas/ai) 
• Kokybiški planšetai .jpg .pdf (konkursiniams darbams)

Prašome pateikti reprezentatyvią medžiagą. Nereprezentatyvi (blogos kokybės iliustracijos, per mažai iliustracijų, neužpildyta anketa) medžiaga nebus talpinama tinklapyje.

Medžiagą siųskite el.paštu info@architektusajunga.lt, arba CD adresu: Kalvarijų g.1, 09310 Vilnius

 

  

 
RSS

Komentarai

  • Komentarų nėra, būk pirmas!


Visi laikai yra privalomi
E-mail: